ČSN EN 13381-5   (730858) Zkušební metody pro stanovení příspěvku k požární odolnosti konstrukčních prvků - Část 5: Ochrana aplikovaná na spřažené ocelobetonové prvky

  • Norma: ČSN EN 13381-5   (730858)
  • Název: Zkušební metody pro stanovení příspěvku k požární odolnosti konstrukčních prvků - Část 5: Ochrana aplikovaná na spřažené ocelobetonové prvky
  • Kategorie: 7308 - Požární bezpečnost staveb
  • Katalogový kód:505863
  • Dostupnost:Tisk
  • Váha (gr):100
  • Třídící znak:730858
  • Platnost:Norma je platná
  • Vydání:10/2018
  • Účinnost:11/2018 - doposud
  • Jazyk:Norma je v češtině.

ČSN EN 13381-5   (730858) Zkušební metody pro stanovení příspěvku k požární odolnosti konstrukčních prvků - Část 5: Ochrana aplikovaná na spřažené ocelobetonové prvky Norma Kat. číslo: 505863

 Zkušební metody pro stanovení příspěvku k požární odolnosti konstrukčních prvků - Část 5: Ochrana aplikovaná na spřažené ocelobetonové prvky
Dlouhý název: Zkušební metody pro stanovení příspěvku k požární odolnosti konstrukčních prvků - Část 5: Ochrana aplikovaná na spřažené ocelobetonové prvky
Krátký název: Norma
Třídící znak: 730858
Platnost: Norma je platná
Vydání: 10/2018
Účinnost: 11/2018 - doposud
Jazyk: Norma je v češtině.
325,00 
325,00  s DPH

Anotace textu normy ČSN EN 13381-5   (730858)

Tato evropská norma specifikuje zkušební metodu pro stanovení příspěvku k požární odolnosti systémy ochrany proti požáru konstrukčních spřažených ocelobetonových prvků nebo desek. Beton může být lehčený, obyčejný nebo těžký a může být třídy 20/25 (LC/C/HC) až 50/60 (LC/C/HC).

Zkušební metoda a metoda vyhodnocení jsou navrženy k povolení přímé aplikace výsledků k pokrytí rozsahu tlouštěk aplikovaného požárně ochranného materiálu.

Zkušební metoda je použitelná pro všechny požárně ochranné materiály užívané k ochraně spřažených ocelobetonových prvků nebo desek a zahrnuje materiály aplikované nástřikem, reaktivní nátěry, ochranné obkladové systémy a vícevrstvé nebo kompozitní požárně ochranné materiály s nebo bez spáry mezi požárně ochranným materiálem a spřaženými ocelobetonovými prvky nebo deskou.

Tato evropská norma obsahuje postup požární zkoušky specifikující zkoušky, které mají být provedeny ke stanovení schopnosti systému ochrany proti požáru zůstat soudržné a připevněné ke spřaženému prvku a k poskytnutí údajů o teplotách ocelového plechu, v hloubce betonu (pro účely rozšířené aplikace) a na neohřívaném povrhu betonu, při vystavení normové teplotní křivce teplota/čas podle postupů uvedených v tomto dokumentu.

Za zvláštních podmínek, uvedených v národních stavebních předpisech, se zde může vyskytnout požadavek, že je nutné ochranný materiál vystavit křivce pomalého zahřívání (doutnající požár). Tato zkouška a zvláštní podmínky jsou podrobně popsány v příloze A.

Metodika požární zkoušky obsahuje ustanovení pro sběr a uvádění dat, která lze použít jako přímý vstup pro výpočet požární odolnosti spřažených ocelobetonových prvků v souladu s postupy uvedenými v EN 1994-1-2.

Tato evropská norma také obsahuje vyhodnocení, které předepisuje, jak provést analýzu údajů ze zkoušky a udává pokyny pro postupy, kterými mají být prováděny interpolace.

Omezení platnosti výsledků vyhodnocení vyplývající z požární zkoušky jsou stanoveny společně s povolenou přímou aplikací výsledků pro různé spřažené ocelobetonové konstrukce, druhy oceli a tloušťky, objemové hmotnosti betonu, pevnosti, tloušťky a výrobní postupy v rámci rozsahu tlouštěk zkoušeného aplikovaného systému ochrany proti požáru.

 

Zdroj: Česká Agentura pro Standardizaci (www.agentura-cas.cz) - smluvní partner

 

GPSR - Výrobce/Distributor:
TECHNOR print, s.r.o., K Sokolovně 439/11, Hradec Králové 503 41
IČ: 06655327, e-mail: technor@technor.cz
Bezpečnostní informace k produktu: Technické normy ČSN

Náhled obsahu normy dočadně není k dispozici.